SK | EN
Milan Lalkovič powered by FSAgency.eu

Football Service Agency

Profil

Dátum a miesto narodenia: 9.12.1992 v Košiciach
Výška a váha: 171cm 67kg
Stav: slobodný
Veľkosť kopačiek: 7,5
Číslo dresu: 9
Post: záložník, útočník
Futbalové vzory: Lionel Messi, Theo Wallcott, Scott Sinclair, Bojan Krkić, Giovanni Dos Santos
Prezývka: Miňo, Miness

Tip na víťaza ME 2008: Nemecko
Obľúbené kluby: Chelsea, Arsenal
Obľúbená farba: biela, čierna
Obľúbené jedlo: čína, rezne na prírodno
Obľúbený nápoj: Fanta, Ice tea
Obľúbený film: Honey
Obľúbená hudba: počúvam všetko, čo sa počúvať dá

Životopis

Milan sa už od útleho veku prejavoval ako veľmi živé a pohyblivé dieťa, vďaka čomu si rýchlo vybudoval silný vzťah k športu. Spočiatku to skúšal na ľade a s hokejkou v ruke, no po mesiaci korčule zavesil na klinec, pretože mu učaroval bicykel, na ktorom sa vedel preháňať od svitu do mrku. Do cyklistiky bol priam zbláznený. Nikto netušil, že v sebe má neskutočný futbalový talent, dokonca ani otec - spolu s mamkou gymnaziálny učiteľ na košickej Užhorodskej - ktorý vtedy súťažne hrával za Barcu. Malého Miňa futbal spočiatku príliš nebavil, no cestu k nemu si postupom času predsalen našiel. A to úplne sám.

Loptu začal vážnejšie naháňať od šiestich rokov, najprv za "otcovu" Barcu, neskôr vo vtedajšom 1.FC Košice, kde postupnými krôčikmi prechádzal z nižšej kategórie do vyššej. Jeho mimoriadny futbalový talent mohol za to, že bol zaraďovaný ku starším spoluhráčom, medzi ktorými však takisto futbalovo vyčnieval. Miňov športový rast usmerňovali tréneri Pach, Saxa, Surgent, Kavka, Servila, R. Lukáč a hlavne Albert Rusnák, na ktorého Lalkovič junior nedá dopustiť. "Dal mi strašne veľa, za čo mu aj touto cestou veľmi pekne ďakujem," zdôrazňuje Milan, ktorého tréner Rusnák viedol od siedmeho ročníka a neskôr v košickom mužstve do 17 rokov, ktoré bolo pre Lalkoviča poslednou slovenskou inštanciou.

Do veľkej miery za to mohol jeho premiérový štart za slovenskú reprezentáciu do 15 rokov na začiatku novembra 2006, kedy parádnym výkonom, jedným gólom a tromi prihrávkami žiaril proti maďarským (ne)rovesníkom. Neubehol ani týždeň a o Milana prejavil vážny interes Manchester City, ktorý bol odhodlaný kúpiť mladého Košičana do svojej Akadémie bez jedinej skúšky na Ostrovoch! Lalkovičovci sa však nikam neponáhľali a urobili veľmi dobre, pretože prostredníctvom licenčného manažéra FIFA Milana Lednického sa dozvedeli o veľkom záujme londýnskej Chelsey! Miňo sa ihneď rozhodol a od prvého júlového dňa 2007 je súčasťou tohto veľkoklubu Romana Abramoviča. Počas relatívne krátkeho obdobia získal slovenský supertalent niekoľko ocenení, medzi tie najvýznamnejšie patrí zisk prestížneho FA Youth Cupu (za dorastenecký tím), ako aj majstrovský titul v súťaži rezervných mužstiev Premier League! Popri tom sa prepracoval do reprezentácie Slovenska 21-ročných a postupne nazerá do veľkého mužského futbalu.

Zápasy

12 Apr 2016
League One
1:2
Milan Lalkovič: 84 '
Gól Gól
16 Apr 2016
League One
1:0
Milan Lalkovič: 74 '
19 Apr 2016
League One
1:1
Milan Lalkovič: 69 '
26 Apr 2016
League One
2:1
Milan Lalkovič: 75 '
2 May 2016
League One
3:1
Milan Lalkovič: 72 '
8 May 2016
League One
0:5
Milan Lalkovič: 85 '

Najnovšie video

Milan Lalkovič - Góly za Walsall 2013/2014